Wpisy z okresu: 4.2016

mediaWładza nakłada nowy podatek – „opłatę audiowizualną”.  Zapłaci każdy kto płaci za prąd. Opłata pobierana będzie od licznika, nie od telewizora. Jeśli ktoś ma mieszkanie i dom – zapłacić podwójnie. Podobnie, jeśli ma dwa mieszkania, albo w domu prowadzi dodatkowo działalność gospodarczą. Zgodnie z projektem ustawy trzeba będzie płacić także składkę od licznika na działce letniskowej.

Dotąd, żeby płacić abonament, trzeba było mieć radio lub telewizor. Teraz wystarczy mieć kontakt. Już nie będzie potrzebne oglądanie telewizji.

Władza wpadła na genialny pomysł. Będzie finansować własną propagandę z podatku nałożonego nawet na swoich przeciwników.

Pobieranie opłaty za korzystanie z czegoś, czego obywatel nie posiada i z czego nie korzysta, jest jawnym wyłudzeniem. Nawet w czasie okupacji kupowanie gadzinówek nie było przymusowe. Władza ma to w głębokim poważaniu, bo potrzebuje pieniędzy, dużo pieniędzy. Prawo siły, władza zdziera, bo może. Bolszewicki haracz.

Dlaczego z rachunkiem za prąd? A jeśli ktoś  używa prądu do zupełnie innych celów niż oglądanie telewizji? Z zakładem energetycznym zawieram umowę na dostawę energii, a nie propagandy. Za usługę nie zamówioną nie należy się opłata. Nawet jeśli władza zmusi ludzi do płacenia, to nie zmusi do oglądania.

Biorąc pod uwagę obecny poziom TVP, znacznie bardziej uzasadnione byłoby płacenie z rachunkiem za śmieci…

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

macierewiczDobra zmiana dotarła do armii. Pomysł oparcia  armii na chrześcijańskich fundamentach przypadł do gustu kierownictwu MON. Według ministerstwa w polskiej armii muszą obowiązywać główne zasady dekalogu, a żołnierze będą wyposażeni w wiarę.
To oznacza, że w razie potrzeby wrogów będą mogli zabijać katolicy. A co z ateistami? Ministerstwo podjęło decyzję, że ateiści też będą mogli zabijać, ale muszą być moralni i uczciwi.

Ateista jest podejrzanym elementem. Być może jest podły i animalny. Ministerstwo daje mu jednak szansę. Ateista może nawet piąć się po szczeblach wojskowej kariery, jeśli dochowa zasad moralnych. Czy to znaczy, że katolik nie musi? Może być złodziejem, kanalią i też zrobi karierę?

Skoro armia ma opierać się na dekalogu, to co władza zrobi z piątym przykazaniem? Po co armia, jeśli zgodnie z dekalogiem żołnierze nie będą mogli zabijać, czy  minister zawiesi przykazanie? Żołnierz otrzymuje broń i amunicję, a nie kropidło i różaniec.

To wygląda jak zabawa dużych chłopców w wojsko. W wojsku  musi obowiązywać dyscyplina i profesjonalizm, a minister który twierdzi, że jest inaczej powinien puknąć w czoło. Armia kierująca się przykazaniami Boga już istnieje, w tzw. Państwie Islamskim. Koniecznie chcemy stworzyć drugą?

Chichot historii polega na tym, że kiedyś wojskowi po kryjomu chodzili do kościoła, bo oficjalnie się bali. Teraz chodzą oficjalnie i na pokaz, bo też się boją.
Nie potrzeba najazdu wrogiej armii. Wystarczy Macierewicz. Odnoszę wrażenie, że pomysły ministra i jego zastępców bardziej pasują do gimnazjum. A powiedzenie, że wojsko zaczyna się tam gdzie kończy się logika, przeżywa renesans.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

at-the-crossNareszcie jesteśmy sławni, dobra zmiana działa! Wielki muzyk mówił o Polsce w amerykańskim Kongresie.

Kim jest Bono, lider legendarnej grupy rockowej U2, każdy wie. I każdy chyba wie jak wspierał demokratyczne przemiany w Polsce po 1989 roku. Jeszcze w 2009 roku mówił, że Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska. Znany z podziwu dla Polaków, dzisiaj zmienił zdanie.

We wtorek Bono przemawiał w Kongresie Stanów Zjednoczonych i powiedział, że Polska politycznie przesuwa się na prawo, w stronę „hipernacjonalizmu”. Zamiast solidarności dostrzegł w działaniu polskich władz  nacjonalizm i mowę nienawiści.

No to w Polsce Bono jest skończony. Prezes i jego akolici już nigdy nie kupią żadnej płyty U2. Jestem pewien, że na antenie  „narodowej telewizji” nie zobaczymy już zespołu. Nie sadzę żebyśmy usłyszeli przeboje U2 w „narodowym radiu”. Tylko czekać jak minister kultury umieści Bono na liście zakazanych wykonawców. Być może czeka nas „Wielkie Narodowe Palenie” płyt wrogów narodu. Służby gorączkowo poszukują donosiciela. Ktoś przecież musiał donieść Bono na Polskę, bo skąd by wiedział?

Co teraz? Cały świat wie, jacy jesteśmy wspaniali, jakiego mamy inteligentnego prezydenta, panią premier i prezesa. A skoro jakiś niedouczony muzyk tego nie rozumie, to może się okazać antypolskim lewakiem, rosyjskim agentem, lub Żydem! A może jest wegetarianinem?

Dzisiaj władza  podsyca nacjonalistyczne nastroje i lekceważy ideały zjednoczonej Europy, o przynależność do której staraliśmy się tyle lat. Za chwilę usłyszymy od Europy „With Or Without You”

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

końKaligula mianował swego konia Incitatusa senatorem. Tak rozpoczęła się kariera polityczna konia. Cesarz planował wprowadzić monarchię absolutną. Na skutek polityki szalonego władcy w ciągu pół roku skarb państwa został kompletnie ogołocony.

Jakiś inny Kaligula wyrzucił prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim i wyznaczył w jego miejsce osła. Stadniną zarządza więc osioł, a konie padają jak muchy.

Jeszcze inny Kaligula uznał, że dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej będzie dowódcą batalionu czołgów w Żaganiu. Szef WIML kierował pracami podkomisji lekarskiej wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej. Niestety nie dopatrzył się zamachu. Teraz specjalista medycyny lotniczej będzie dowodził czołgami, które dotąd widział chyba tylko na defiladzie.

Następny Kaligula mianował nowego dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego i nakazał mu wycięcie lasu. Wcześniej chciał zalać asfaltem Dolinę Rospudy i wypatrywał trujących smug na niebie. Teraz uznał, że w puszczy zagnieździł się kornik i trzeba się go pozbyć razem z lasem.

A co z Incitatusem? Po Kaliguli nastał Klaudiusz. Nie pozwolił, by rumak pozostał senatorem. Zwierzę musiało opuścić bogatą stajnię z marmurami i freskami, jak też zrezygnować z kosztownych okryć i specjalnych stajennych. Odtąd przysługiwała mu tylko dzienna racja konia kawaleryjskiego. Po tak radykalnym zmniejszeniu dochodów Incitatus nie mógł dłużej być senatorem, bo był za ubogi.

Nawet w Polsce po Kaliguli musi przyjść jakiś Klaudiusz.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

costa16Ostrołęcki poseł Arkadiusz Czartoryski chce, by gwałcone w Polsce kobiety rodziły tak samo jak Polki gwałcone przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej. Parlamentarzysta chce, by zgwałcone kobiety nie mogły usuwać ciąży.

Kiedyś sfrustrowani posłowie mówili o przypadkowym społeczeństwie, dzisiaj pełno przypadkowych posłów. Nie wiem skąd biorą się tacy ludzie. A już zupełnie nie wiem w jaki sposób zostają posłami. Czekam kiedy poseł Czartoryski ogłosi by zezwalać na gwałty, nie karać gwałcicieli, bo tacy pożyteczni. Proponuję udać się do dobrego psychiatry.

Czartoryski nie jest odosobniony. Kolejny rodzynek to poseł Hoc z Kołobrzegu -  lekarz endokrynolog. Wypowiedział się w kwestii zgwałconej przez kuzynów 11-latki, która zaszła w ciążę:

Ta dziewczynka jedną traumę już przeżyła – gwałt. A teraz współczesny świat oferuje jej drugą traumę – aborcję. Powinna zostać otoczona opieką psychologa i innych lekarzy i urodzić. Po to dziecko ustawi się kolejka chętnych do adopcji, a może być również tak, że w tej dziewczynce obudzi się instynkt macierzyński

Przepraszam, że cytuję idiotów. Z taką wiedzą ten lekarz powinien stracić uprawnienia do wykonywania zawodu. Prawdziwy znawca psychiki zgwałconego dziecka. Nadchodzi czas barbarzyńców. Rozumiem że poród dla 11-letniego dziecka to już nie będzie trauma, a wielkie duchowe przeżycie.

Łatwo zauważyć, że w sejmie brakuje intelektualistów, ale skąd tylu idiotów?

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

maśćCzeka nas medyczna rewolucja. Władza do spółki z biskupami likwiduje antykoncepcję awaryjną i wprowadza całkowity zakaz aborcji. Wcześniej zlikwidowała program In vitro.
To dopiero początek. Idą rewolucyjne zmiany, powstają nowe teorie, a ich twórcy domagają się od władzy ich powszechnego stosowania. Jesteśmy świadkami nowych, wstrząsających odkryć.

Działacz katolicki, Tomasz Terlikowski, domaga się zaprzestania szczepień przeciwko wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy. Według Terlikowskiego szczepienie jest prostą drogą do rozwiązłości polskich dziewczynek. A to jest niemoralne i groźne! To ciekawa teoria. Popiera ją inny przedstawiciel władzy – poznański samorządowiec z PiS,  Marek Pietrzyński. Radny przekonuje, że szczepienie prowadzi do prostytucji. Teoria Terlikowskiego realizowana jest między innymi w Leżajsku. Tam jeden z miejscowych księży przekonał rodziców, by zaniechali szczepienia swoich córek, bo efektem szczepionki jest bezpłodność.

Poznańscy zakonnicy, Leonard Bielecki i Franciszek Chodkowski, rozpoczęli walkę z inną groźną chorobą – masturbacją. Odkryli, że to nałóg i grzech. Podstawą leczenia jest modlitwa i spowiedź. Ponadto post, rezygnacja z oglądania telewizji, słodyczy i gier komputerowych. Nieodzowna jest rozmowa z księdzem, po której chory będzie zdrów jak ryba.

Innego przełomowego odkrycia dokonała rosyjska uczona Angelina Malakhovskaya. Po wieloletnich „badaniach” doszła do wniosku, że zwyczaj czynienia znaku krzyża nad jedzeniem i piciem oczyszcza żywność. Ta prosta czynność eliminuje bakterie chorobotwórcze. Odkryła też, że  błogosławieństwo leczy nadciśnienie.

O leczeniu niepłodności już pisałem. Tak dla przypomnienia – minister Radziwiłł zaordynował mężczyznom  noszenie luźnych majtek, a Mniszki Zakonu Kaznodziejskiego proponują zapłodnienie metodą paska św. Dominika.

Ksiądz Witold Głuszek odkrył najskuteczniejsze metody leczenia. To leki ziołowe i modlitwa. Antybiotyki są dopuszczalne tylko wtedy, gdy nie ma innego wyjścia. Dobre leczenie zależy od jakości modlitwy.
Ksiądz profesor Marek Chmielewski walczy z jogą i akupunkturą. To groźne dla zdrowia bałwochwalstwo i dzieło szatana.

Nikt teraz mi nie wmówi, że jakiś ultrasonograf, tomograf, inkubator czy pompa insulinowa
może kogoś leczyć.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

kościPrezydent z wizytą w USA, ale w pałacu nie śpią. Ciężko harują. Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska oraz minister Andrzej Dera celebrowali przyjęcie
relikwii katolickiej świętej. To kości Gianny Beretty Molle – włoskiej lekarki, która mimo poważnej choroby i zalecenia przerwania ciąży, zdecydowała się urodzić dziecko. W efekcie sama zmarła wkrótce po porodzie. Dzisiaj jest patronką życia poczętego.

Głęboko wzruszona Sadurska pokłada w relikwiach duże nadzieje:

Relikwia świętej Gianny Beretty Molle jest dla nas bardzo ważnym darem i liczymy, że Święta Mama będzie wypraszała wiele łask dla polskich rodzin

To ciekawa konstatacja – patronka życia poczętego ma „wypraszać łaski”. Dobrobyt polskich rodzin zapewnią kości zmarłej włoskiej lekarki. Nie praca, nie płaca, nie wykształcenie, nie opieka lekarska, ale kości. Nie wiem, czy pani Sadurska czytała Konopielkę Edwarda Redlińskiego, ale wygląda to tak, jakby szefowa kancelarii prezydenta wychowała we wsi Taplary i w Taplarach nadal mieszka.

To powrót do średniowiecznych praktyk Kościoła. Wtedy wierni nie czytali, nie pisali, niewiele wiedzieli o świecie. Potrzebowali innych bodźców religijnych. Różnica jest taka, że teraz te średniowieczne praktyki kontynuuje „świecka” władza w Polsce. Wiara w gusła na najwyższym szczeblu. Czasy się  zmieniły, ale nie w Polsce. Ciekawe jakie relikwie przyjmują prezydenci USA, Niemiec, Francji i innych cywilizowanych krajów?

Mogłoby się wydawać, że w czasach rozwoju nauki święte gadżety tracą na znaczeniu. Nic bardziej błędnego. W dalszym ciągu praktykowane jest wydobywanie z grobów szczątków zmarłych i roznoszenie ich po świecie.

Czy to nie profanacja zwłok i czy prezydencka kancelaria nie jest zamieszana w ten proceder? Okazuje się, że pan prezydent przejawia szczególne zainteresowanie ludzkimi szczątkami. W lutym odebrał relikwie patrona polskich harcerzy – bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Czekam kiedy przyjmie relikwie św. Brunona Kartuzy – patrona obłąkanych.

W pałacu będą się teraz modlić o zdrowie, bo o rozum za późno.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2018 panoptikum-blogosobliwosci Design by SRS Solutions

  • RSS