Wpisy z okresu: 5.2016

michelangelo-buonarroti-017Kościół w Polsce lubi mówić o sobie, że jest jedynym nauczycielem moralności. Nauczony moralności katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski ogłosił, że papież Franciszek katolikiem już nie jest!

Franciszek sam sobie winien. Nie może być katolikiem, bo przyjmuje uchodźców, dba o środowisko i zaproponował biskupom życie w skromności. Kto wie, czy nie jest rowerzystą i wegetarianinem?

Teraz Terlikowski decyduje na czym polega istota katolicyzmu i rozpoczął „nową ewangelizację”. Dołączył do niego niejaki Kowalski, który rok temu kandydował na urząd Prezydenta RP. Określił się jako „wkurzony na Papieża Franciszka”. Zwolennicy Kowalskiego – „prawdziwi katolicy” i „prawdziwi Polacy” czekają na przyjazd swojego papieża i za pośrednictwem mediów ślą mu życzenia. Na przykład takie:

Wypędzić gnoja z Watykanu

Może by go tak odstrzelić, to tylko pomysł

Czas to powiedzieć. Wypier….j argentyńska ku..o

Pod sąd z nim, a później na szubienicę

Kur.a, niech ten antychryst już zdechnie

Miłość bliźniego po polsku. Najlepszy sort Polaków uznał, że Franciszek to najgorszy sort papieży. Ciekawe czy go wpuszczą do Polski na Światowe Dni Młodzieży?
Katecheza od przedszkola, homilie, kazania, procesje. Wychowuje kościół, wychowuje szkoła. Nie wychowują rodzice. Kupa pieniędzy, zero efektów. Nacjonalizm, szowinizm, ksenofobia. Totalny prymitywizm.

I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno za obrazę Papieża groziła ekskomunika i stos…

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

skull and two old books isolated on whiteTo zdarzyło się 500 lat temu.  Pewien chłop wołami orał pole i wyorał figurkę Matki Boskiej Gidelskiej. Woły padły, a chłop stracił wzrok. Na szczęcie miał wyoraną figurkę. Wydarzył się cud uzdrowienia. Figurka przywróciła chłopu archeologowi wzrok. Wołom nie pomogła, pozostały martwe.

Na cud uzdrowienia liczy Dyrekcja Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie i „wprowadza” szczątki św. Jana Pawła II do szpitalnej kaplicy.
Nikt nie wie czy klinika będzie jeszcze prowadziła leczenie, czy będzie już tylko mauzoleum zmarłego papieża. Zastanawiam się gdzie w tej klinice jest oddział psychiatryczny? Dyrekcja czeka teraz na przyjazd o. Bashobory. Planowane jest otwarcie oddziału wskrzeszeń… Mniej zorientowanych informuję, że szpital podlega ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.

To kontynuacja festiwalu pobożnych życzeń i zabobonów organizowanych przez władzę.
Dwa miesiące wcześniej relikwie św. Gianny Beretty Molli przyjął w pałacu prezydenckim Andrzej Duda. Relikwie, według prezydenta, mają przeciwdziałać aborcji i wypraszać łaski dla polskich rodzin. W pałacu przygotowywane jest miejsce dla innych relikwii. Prezydent czeka na pióro ze skrzydła archanioła, kopytko osiołka św. Rodziny i szczebel z drabiny Jakuba.

Siedem miesięcy wcześniej kardynał Kazimierz Nycz wprowadził do sejmowej kaplicy kapsułkę z krwią św. Jana Pawła II. O relikwię zabiegał między innymi poseł Andrzej Jaworski (PiS), przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Relikwia działa! Andrzej Jaworski został członkiem zarządu PZU. No wreszcie jakaś dobra wiadomość. Teraz to się nam wszystkim polepszy.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

monthyW swojej naiwności myślałem, że są jakieś granice głupoty. Myliłem się. Władza żąda zmian w ustawie o zawodzie fizjoterapeuty. W nowej ustawie domaga się prawa fizjoterapeuty do sprzeciwu sumienia…

Posłanka Bernadeta Krynicka (PiS) zaproponowała, aby fizjoterapeuci mogli odmówić zabiegu u pacjentek z wkładką wewnątrzmaciczną. Czyli jak pacjentka ma  „niewłaściwy” światopogląd, to można odesłać ją z kwitkiem. I to jest właśnie definicja absurdu…

Czy to znaczy, że każdy fizjoterapeuta rozpoczyna masaż od sprawdzenia, czy pacjentka ma wkładkę?

Władza testuje wytrzymałość społeczeństwa na głupotę. Pani Bernadetta Krynicka zapewne zainspirowana słynnym skeczem „Ministerstwo Głupich Kroków” Monty Python’a, zaistniała w mediach. Gratuluję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Niektórzy posłowie mają wkładki zamiast mózgu i nadają się tylko do prostych, fizycznych prac. Kto zlecił im stanowienie prawa? Tylko czekać aż wystąpią o „czipowanie” kobiet przy zakładaniu spirali.

W tej sytuacji klauzulę sumienia należy przyznać wszystkim obywatelom i zwolnić ich z płacenia podatków na poselską głupotę.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

tvpis1Oglądalność rządowej telewizji leci na łeb, na szyję. Według ostatnich badań Nielsen Audience, TVP1 i TVP2 łącznie ogląda mniej osób niż sam Polsat lub sam TVN. Udział głównych kanałów TVP od początku roku skurczył się o ponad 10 proc.

Prezes Kurski wie dlaczego – to spisek, a wyniki są zaniżane. To jeszcze nie wszystko. Prezes sprawdzi kto został objęty badaniem oglądalności. Być może jest to wrogi element, zdemoralizowany i animalny. A już na pewno grupa kolesi! W związku z tym Telewizja Polska zwróciła się do firmy o „udostępnienie kodów pocztowych uczestników tzw. panelu badawczego”.

Proponuję, zbadać nie tylko kody pocztowe, ale od razu  nazwiska i adresy, PESEL, piny do kart bankomatowych, akta z IPN… Można też zbadać kim był dziadek, czy wujek. Na pewno znajdzie się ktoś z Wehrmachtu. Dopiero po takich badaniach telewidzowie będą wiedzieli, co oglądać i na kogo głosować. Jak w  Korei Północnej .
Najwięcej tracą „Wiadomości”. Takiego chłamu ludzie nie chcą oglądać. „Dziennik” w stanie wojennym był bardziej wiarygodny.

Panie prezesie Kurski, proszę się  załamywać! Wystarczy nakaz oglądania waszej TV wszystkim pacjentom w szpitalach, więźniom, pensjonariuszom domów opieki, wychowankom domów dziecka etc. Oglądalność wzrośnie, a kody pocztowe placówek są znane i ogólnodostępne. Można też zrobić badania na własnej grupie wyborców. Oglądalność wyniesie  100%. Trzeba tylko je ogłosić jako jedyne wiarygodne.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2018 panoptikum-blogosobliwosci Design by SRS Solutions

  • RSS