Wpisy z okresu: 7.2016

puszcza2To się dzieje w Polsce. Po raz pierwszy na świecie pojawiła się grupa ekologów-entuzjastów wycinki. To Stowarzyszenie SANTA, jedyna organizacja ekologiczna popierana przez ministra Szyszkę.

Według tych „ekologów” jedynym sposobem ochrony Puszczy Białowieskiej przed kornikiem jest jej wycięcie.

Wiceprezes stowarzyszenia Leon Chlabicz uważa, że przyroda nie potrzebuje ochrony. Nawet wie o czym myśli drzewo:

Drzewo jest przekonane, że ono ma być potrzebne dla człowieka. I w jaki sposób ono zostanie pozyskane, czy ścięte, to dla niego to samo. Ono ma spełniać swój cel.

Jednym słowem jeśli drzewo nie zostanie ścięte przez człowieka to traci swój cel życia. To jeszcze nie wszystko. Kolejny gejzer intelektu, prezes Walenty Wasiluk ma plan uratowania puszczy. Jego zdaniem skutecznym rozwiązaniem byłaby… aneksja Puszczy Białowieskiej przez Rosję!

SANTA walczy z ekologami, bo uważa, że to Żydzi, a ruch ekologiczny jest żydowskim spiskiem. To wydaje się niemożliwe, nieprawdopodobne, nienormalne. Cóż to za stado idiotów? Bareja by tego nie wymyślił.

O co tu chodzi? O kasę! Prezesi SANTY są związani z przetwórstwem drewna i środowiskiem leśników. Na swoja działalność otrzymali 103 tysiące złotych dotacji. Firma Wasbel Wasiluk&Wasiluk zajmuje się hurtową sprzedażą drewna i jego przerobem. Rocznie sprzedają produkty za około 4 mln euro.

W Polsce pod płaszczykiem szaleństwa można zarobić spore pieniądze.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

BaliceBeata Kempa zapewniła, że podczas Światowych Dni Młodzieży pielgrzymi nie utoną w błocie. Ona to wie, bo organizatorzy mają pakt z Janem Pawłem II.

To zainteresowało jednego z internautów, który zażądał wyjaśnień. Wystąpił z zapytaniem do KPRM  o „treść paktu między Rzeczpospolitą Polską a Janem Pawłem II dotyczącego gwarancji bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży”. Zapytał też jak wyglądał proces ratyfikacji tego paktu.

Okazuje się, że pani minister przeceniła swoje kontakty w niebie. Dzisiaj nad Krakowem przeszła ulewa. Najbardziej ucierpiało lotnisko w Balicach, gdzie jutro ma lądować papież. Teraz lotnisko jest zamknięte.

Jednym słowem ktoś złamał pakt więc lunęło. Na następnym posiedzeniu Sejmu opozycja powinna złożyć wniosek o powołanie komisji śledczej. Należy wykryć winnego i przykładnie go ukarać.

Są dwie teorie. Po pierwsze mówi się, że ulewa nad Krakowem jest karą za publiczne kłamstwo pani minister. Ta druga to spełnienie niegdysiejszej modlitwy posłów w Sejmie … o deszcz. Właśnie spadł, ale dostawa przyszła z opóźnieniem.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

money-367973_640Po programie 500+  przyszła pora na 5000+. Władza zaplanowała wzrost pensji o kilka tysięcy złotych dla… siebie, czyli dla prezydenta, ministrów, sekretarzy stanu, wojewodów i innych urzędników.

Władza ciężko pracuje po nocach więc zasłużyła na podwyżkę. Premier i marszałkowie obu izb zyskaliby 7500 złotych! Prezydent miał otrzymać ponad 4 tys. więcej. Za to jego żona aż 13540 złotych! Ktoś mi wyjaśni o co chodzi z pensją dla pierwszej damy? Czy jest takie stanowisko w państwie?
Najmniej mieli zyskać posłowie – tylko 2700. Za co? Za czytanie gazet, jedzenie sałatek i surfowanie po Internecie w czasie obrad?  Niejeden Kowalski chciałby zarabiać 2700.
Wysokie diety, darmowe przejazdy i inne luksusy sprawiają, że sejmowe miernoty czują się bogami.

Suweren się wkurzył. Najbardziej emeryci:

Jestem emerytką, dostałam podwyżki dwa złote i czterdzieści groszy. Przepracowałam ponad 40 lat. To wstyd aby sobie przyznawać takie podwyżki.
Chamstwo do n-tej potęgi….sobie przyznają takie podwyżki – dobra zmiana, a ja waloryzacji dostałem 4,30 zł. To jest złodziejstwo…

Władza się przestraszyła, że jej program 5000+ słupki obniży i z podwyżek się wycofała. W zamian rząd poparł prezydencki projekt ustawy obniżający wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Teraz pokaże jak bardzo dba o emerytów. Nie mówi jednak, że wcześniejsze świadczenia będą bardzo niskie! Co gorsza, Sejm może jeszcze ograniczyć emerytom możliwość dorabiania!

Trudno wyobrazić sobie, że emerytury będą jeszcze niższe – najniższa to 882,56 zł brutto! A jednak, wyliczenia nie pozostawiają złudzeń. Dzisiejsi pięćdziesięcioletni jakoś przeżyją. Kobieta  (pensja 4000 brutto) otrzyma 1888 zł, a mężczyzna ( pensja4000  brutto) 2384zł.

Dla 30 – latków nadziei już nie ma. Oto przykłady :
Mężczyzna 31 l.
Pensja 1850 zł brutto, emerytura w wieku 67 l. – 890 zł, emerytura w wieku 65 l. – 800 zł, mniej o 10 proc.
Pensja 4000 zł brutto, emerytura w wieku 65 l. – 1728 zł., emerytura w wieku 67 l. – 1920 zł,
mniej o 10 proc.
Kobieta 31 l.
Pensja 1850 zł brutto, emerytura w wieku 67 l. – 890 zł, emerytura w wieku 60 l. – 614 zł. mniej o 31 proc
Pensja 4000 zł, emerytura w wieku 67 l. – 1920 zł, emerytura w wieku 60 l. – 1328 zł,
mniej o 31 proc.

Po opłaceniu czynszu, mediów, telewizji narodowej, telefonu i innych, wystarczy już tylko na zupkę z … MOPS – u. A Władza? Władza wyżywi się sama.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

winona-GWOZDZIESezon ogórkowy przynosi nudę i marazm. Znudzonym polecam wywiad z egzorcystą ks. Michałem Olszewskim. Biedaczysko wyznaje, że ma na co dzień do czynienia z szatanem. Zaczepia go nocą, przysyła sms-y i chce zabić.

Ks. Olszewski barwnie opowiada o egzorcyzmach kiedy diabeł materializuje z cząstek powietrza różne przedmioty, na przykład 15-centymetrowe kawałki szkła wydostające się z ust osoby uwalnianej.

Ciekawe, że od wieków opętani plują tym samym zestawem śmieci. Są to pióra, guziki, druty, włosy, nitki itp. Obecnie najpopularniejsze są chyba gwoździe. Egzorcyści chętnie je pokazują, bo są  dowodem na istnienie diabła. Licheński egzorcysta ks. Edmund Szaniawski nosi ze sobą nawet wiaderko z wyrzyganym przez opętanych żelastwem.

Opętania stały się modne na początku XVII wieku, szczególnie wśród zakonnic we Francji. Publiczne egzorcyzmy sióstr przerodziły się w atrakcje turystyczne. Wyróżniały się zakonnice z francuskiego Loudun.
Opisał to  Nigel Cawthorn:

Wśród zakonnic z Loudun urządzających pokazy opętań, prawdziwą gwiazdą była młoda siostra Claire. W konwulsjach zadzierała halkę ukazując intymne części ciała bez żadnego wstydu. Znieważając się własnymi rękoma, wykrzykiwała słowa tak nieprzyzwoite, że zawstydzały najbardziej rozpustnych mężczyzn.

Sprawę szybko uciął kardynał Richelieu. Cofnął im pensje co skutecznie wyleczyło zakonnice, a ich opętania dobiegły końca.

Ks. Olszewski na pensję nie narzeka…

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

youth-active-jump-happy-40815-mediumNowa władza opanowała do perfekcji język i zasady nowomowy. Bezceremonialnie nadaje nowe znaczenie starym pojęciom.

Dowiadujemy się ciekawych rzeczy. Okazuje się, że do NATO Polskę wprowadzali Jan Olszewski, Lech Kaczyński i Andrzej Duda. KOR to Antoni Macierewicz. Solidarność stworzył i prowadził Lech Kaczyński. Zbrodnia w Jedwabnem i pogrom kielecki to zawiłości historyczne, a nie fakty.

Jakby tego było mało władza łączy katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem z Powstaniem Warszawskim. Co ma piernik do wiatraka? W rocznicę powstania zamiast uczcić powstańców będzie gloryfikacja ofiar katastrofy i „apel smoleński”. Władza upiera się, że pasażerowie Tu-154 polegli!

I nadszedł czas obłędu. Polegli? Byli na wojnie? Jeżeli uznamy ofiary katastrofy lotniczej za poległych, to chciałbym przypomnieć, że nie była to pierwsza katastrofa w historii polskiego lotnictwa. A co z „poległymi” w wypadkach drogowych i kolejowych?

Zaczynamy wyglądać jak kraj operetkowy, rządzony przez ludzi ogarniętych jakąś manią. To próba stworzenia nowego pocztu polskich świętych. Skala państwowego upamiętniania ofiar powoli graniczy z szaleństwem.

To pisanie historii na nowo. Władza przekonana o swojej wieczności i na każdym kroku upamiętniająca swoich „bohaterów” kiedyś się skończy. A wtedy ona i jej „bohaterowie” odchodzą w niepamięć. Ich posążki najczęściej spadają na bruk ku uciesze tłumów.

Ale to daleka przyszłość. Teraz czekamy kiedy prezes zostanie ogłoszony „Prezesem Tysiąclecia”…

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

file000546070711Państwo wyznaniowe kwitnie. Nowe porządki w Polskim Radiu. Od teraz w każdy pierwszy piątek miesiąca pracownicy spotkają się w kaplicy na nabożeństwie katolickim. Jeśli ktoś nie chce uczestniczyć musi wyjść z pracy. Podczas pierwszej mszy radiowcy modlili się o swoją pomyślność.

Ubywa słuchaczy więc wśród radiowców rośnie potrzeba Bożej opieki. Ale dlaczego ci, którzy nie chcą uczestniczyć w obrzędach religijnych, mają wyjść z pracy? Obniżą świadomość duchową radia?

Wszędzie jest tyle kościołów, ale dla ludzi którzy na pokaz chcą manifestować swoją wiarę to nadal za mało. Poprzednia ekipa nie miała potrzeb religijnych w miejscu pracy.

Być może to tylko rozgrzewka. Teraz można pracownikom zabronić seksu w piątek, a za nieobecność na mszy karać finansowo. Potem egzorcyzmy. W końcu codzienny apel smoleński…

Była demokracja, jest teokracja, będzie idiokracja.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2018 panoptikum-blogosobliwosci Design by SRS Solutions

  • RSS