Wpisy z okresu: 8.2016

pinokioJest prezydencki projekt ”ustawy frankowej”. Góra urodziła mysz. Nowa propozycja to kolejne oszustwo polityków. W kampanii wyborczej kandydat Andrzej Duda przekonywał, że kredyty w CHF da się przewalutować. Jako prezydent nagle odkrył, że się nie da i wycofał się z obietnic.

Frankowicze są wkurzeni, bo uwierzyli prezydentowi. Bankierzy wpadli w euforie i otwierają szampany. Po ogłoszeniu nowych propozycji akcje banków poszły w górę. Będą sowite premie dla prezesów.

Przewalutowania nie będzie, zwrot spreadów to wszystko, na co mogą liczyć posiadacze kredytów we frankach. Żadna łaska, te spready zostały bezprawnie pobrane od kredytobiorców i ich zwrot jest psim obowiązkiem banków. Po roku obietnic figa dla frankowiczów.

W kampanii wyborczej kandydat Duda czarował:

Są środki na przewalutowanie po kursie zaciągania kredytu. Proszę wierzyć. Kredyty frankowe będą przewalutowane. Kredyty powinny być spłacane po kursie, po jakim były brane.

Po wyborach prezydent Duda obiecywał:

Rozliczenie tych kredytów, tak jakby nigdy nie były we frankach. Banki muszą ponieść odpowiedzialność.

Prezydent zapowiadał nawet kurs sprawiedliwy. Zapomniał dodać, że dla banków. Teraz od wyborców ważniejsze są banki. Trzeba o nie dbać. Są źródłem pieniędzy na rozdawnictwo. Nie będzie kasy dla wyborców, to  nie będzie zwycięstwa w kolejnych wyborach. Może zagrozić Trybunał Stanu, sąd i wyrok. Żadna władza nie może sobie na to pozwolić.

A może prezydent zrozumiał , że nie można składać nierealnych obietnic na prawo i lewo?

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

montyUczyć a nauczyć to wielka różnica. Niektórzy są odporni na wiedzę, która im nie pasuje.

Za naukę trzeba płacić, czasami dużo. Światowe Dni Młodzieży kosztowały podatników coś około 450 milionów. A czy wiadomo ile kościół dołożył do tej imprezy, jeśli w ogóle coś dołożył?

Przez kilka dni nauczał w Polsce papież Franciszek. Nauk pilnie słuchała władza. Tyle zapłaciła, a niczego nie zrozumiała. Franciszek prosił o pomoc dla uchodźców. W odpowiedzi rządzący politycy, albo coś kręcili, jak minister Gowin, albo kłamali jak premier Beata Szydło.

Pani premier okłamała Franciszka mówiąc, że przyjęła setki tysięcy uchodźców z Ukrainy. Zapomniała dodać, że status uchodźcy w Polsce ma 65 Ukraińców. Zapewniła jednak o ogromnym finansowym wsparciu dla cierpiących Syryjczyków. Znowu kłamstwo. Udział Polski w programie pomocy dla Syrii jest symboliczny. To 3 mln euro. Najmniej z państw wyszehradzkich. Dwa razy mniej od Czech. Czterysta razy mniej od Niemiec, które na pomoc humanitarną dla Syryjczyków wydały 1,2 mld euro.

Władza ogrzała się w blasku papieża. Każdy miał swoje 5 minut. Prezydent mojego kraju całował po rękach szefa obcego państwa. Premier pod oknem tego szefa zachowywała się jak nastolatka na koncercie disco polo. Prezes nabzdyczony pokazał się na mszy. Szef MON przekonywał o zamachu pod Smoleńskiem. Groteska.

To bardzo dobrze, ze Franciszek miał bezpośredni kontakt z Macierewiczem i zapoznał się z jego wizją katastrofy smoleńskiej. Ma teraz jasny obraz rządu polskiego.

Papież nauczał też biskupów, a ściślej mówiąc opieprzył. Trafnie określił praktyki stosowane w polskim kościele jako barbarzyństwo. Opłaty za ślub, to szczegół. Skandalem są opłaty za pogrzeb.

Biskupom i tak się upiekło. Co by powiedział Franciszek gdyby znał przypadki, kiedy proboszcz odsuwa niepełnosprawne dziecko od Komunii, bo… „nie jest wystarczająco estetyczne do uroczystych obchodów”?

To jest ostatnia wizyta papieża Franciszka w Polsce. Więcej go nie zaproszą, bo psuje biznes. Teraz będą zdzierać więcej, ale bez cennika, żeby ich Papież od barbarzyńców nie wyzywał.

No i papież sobie poleciał, a u nas po staremu.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2018 panoptikum-blogosobliwosci Design by SRS Solutions

  • RSS