Wpisy z okresu: 11.2016

mózgNie mogłem uwierzyć, myślałem, że to jakiś kawał. Ale nie! Minister Macierewicz znowu w twórczym nastroju. Właśnie skierował do uzgodnień resortowych projekt rozporządzenia w sprawie orzekania o zdolności do służby w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego. A Tam same perełki. Polski James Bond będzie mógł mieć poniżej 155 cm wzrostu, mieć zeza i nie mieć zębów.

To nie wszystko, w załączniku jest wykaz chorób i ułomności, które naszym super szpiegom nie przeszkodzą w działalności. Nasz  Bond może teraz cierpieć na otyłość,  choroby mięśnia sercowego, brak uzębienia, brak uszu,  brak oka, brak widzenia obuocznego. Ciekawe, że dopuszcza się  ciała obce w mózgu. To tylko niektóre ”niedoskonałości”.

Łatwo będzie rozpoznać nowych ludzi Macierewicza. Nie ma co krytykować, nawet szpieg musi jakoś  dopasować się do ministra. Ci z zezem będą przydatni do śledzenia zza węgła, bez oka zostaną snajperami,  a grubych poślą do desantu.

To, że idiota zacznie strzelać w lewo czy prawo, a od biedy do tyłu, też może być użyteczne. Przyspieszy  koniec wojny, którą zapewne jakiś zezowaty może wywołać, tak po prostu z przypadku. Zajęcia na strzelnicy dla zezowatych to będzie widowisko.

Ciekaw jestem, dlaczego nie mówi się nic o stanie psychicznym kandydata? Pewnie nie jest istotny.

Niech minister nie zapomni o pensjonariuszach domów opieki dla osób niepełnosprawnych , tam jest wielu do zagospodarowania w dzisiejszym MON.

Dobrej zmianie brakuje kadr.  Zatrudnili już dzieci, żony, kuzynów i ciotki. Czas na niepełnosprawnych.

W tym szaleństwie jest metoda. W końcu kto się domyśli, że niski, otyły osobnik, bez zębów, z chorym sercem, bez oka i obcym ciałem w mózgu jest polskim szpiegiem?

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

macier2Minister obrony Antoni Macierewicz uczestniczył   w promocji 176 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.  Przy tej okazji ogłosił światu, że tworzy nową armię i teraz siłę tej armii stanowi wiara i krzyż Jana Pawła II. 176 osób zostało wyświęconych na podporucznika, ich orężem będzie narastający nacjonalizm i krzyż.

To pierwsza taka armia na świecie, której siłą jest wiara i krzyż. Rosjanie wyposażyli swoją armię w nowoczesne czołgi, rakiety i całe mnóstwo samolotów. Macierewicz wyposażył nasze wojsko w wiarę.  Przed wojną było to samo: Bóg, Honor, Ojczyzna.  Po 3 tygodniach nie było co zbierać, Niemcy w stolicy, a rząd w Zaleszczykach.

Życie przerosło kabaret. Krzyże zamiast Caracali. Nie ma kasy na sprzęt, nie ma kasy na szkolenie, więc pozostaje wiara i krzyż JP2. Może krzyż ustawić na przesmyku suwalskim? Zwiększy siłę rażenia…

Promowanych rezerwistów minister zapewnił, że teraz to oni są rzeczywistą elitą wojska. Rezerwa jest elitą armii, od kiedy? Nie GROM, nie AGAT, nie FORMOZA tylko rezerwa. Rezerwiści z Obrony Terytorialnej do walki ze SPECNAZEM. Panie Antoni, przy aktualnym wyszkoleniu i wyposażeniu nie byliby zdolni  do  służby wartowniczej.

Tu rzeczywiście potrzebna jest wiara. Panie miej nas w opiece… Oczekuję, że w przypadku wojny na pierwszą linię pójdzie batalion kapelanów.

Armia powinna brać udział w szkoleniach, a nie w głupawkach politycznych. A tu ciągle apele, modlitwy, odsłonięcia, cmentarze, pomniki, nominacje i degradacje.

Trzeba  zapisywać te „perełki” bo później nikt w to nie uwierzy. Drodzy wyborcy, nie chcieliście w MON psychiatry to macie pacjenta.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

montyTo się dzieje naprawdę. Miejsce akcji – Europa, Polska. Czas – XXI wiek, rok 2016. Oficjalnie: Jezus Chrystus „Królem Polski”.

Dzisiaj w Łagiewnikach  w ramach widowiska polityczno-religijnego, prezydent Polski, Andrzej Duda oddał władzę. Polska stała się monarchią. Królem został Jezus Chrystus. To miło ze strony prezydenta Dudy, że zechciał podzielić się władzą.

Intronizacji dokonali polscy biskupi. Biskupi złamali procedury. Zabrakło Sejmu konwokacyjnego, na którym ustala się szczegółowo pacta conventa, czyli zobowiązania, jakie przyszły król będzie musiał wypełnić.  Nie odbyły się obrady Sejmu elekcyjnego – czyli właściwej elekcji. Odbyła się tylko koronacja. Zabrakło Sejmu koronacyjnego. W czasie Sejmu król elekt dopełniał formalności wyboru, ślubował m.in. przestrzegać artykułów henrykowskich i uzgodnionych pacta conventa. A czy ktoś elekta pytał o zgodę?

No to mamy dylemat. Jesteśmy jeszcze republiką, czy już królestwem? Czy zapanuje feudalizm? Czy władza będzie dziedziczna? Czy władza może rozwiązać Trybunał Konstytucyjny?  Ale jak, bez zgody króla? No, może wreszcie król  zdoła odwołać tego Rzeplińskiego…

Nikt nic nie wie. Prezydent Duda nie wypowiedział się w tej kwestii, bo klęczał. Premier Szydło nawet nie raczyła przyjechać do Łagiewnik. Nie było Naczelnika.

To kuriozum na skalę światową. Wydarzenie  rodem z mrocznych czasów średniowiecznych zabobonów. Średniowiecze trwało 1000 lat. U nas ciągle trwa i zostało jeszcze co najmniej 3.

Ciemny lud kupił ten cyrk. Moim zdaniem jego  królem powinien zostać Koziołek Matołek.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

„Politycy są jak pieluchy. Powinni być zmieniani często i z tego samego powodu”
                                                                                                         Tony Blair

pis!Władza domaga się czystki wyznaniowej. Posłanka PiS Beata Mateusiak-Pielucha w opublikowanym w „wPolityce” felietonie żąda deportacji niekatolików! Według pani Pieluchy  niekatolicy powinni podpisywać lojalki, czyli specjalne zobowiązania do przestrzegania polskich wartości. Wszyscy, którzy nie spełnią wymogów, powinni zostać deportowani:

Powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji

Protestantom, buddystom i świadkom Jehowy  się upiekło… Na niektórych padł blady strach. Ale nie na wszystkich! W Internecie  pojawiały się  entuzjastyczne głosy  ateistów, chętnych do bycia deportowanymi. Niektórzy chcą deportacji do Czech (65% to ateiści), inni do Szwajcarii, jeszcze inni do ciepłych krajów.  Pewna trzynastolatka, ateistka, przeczytała o tych deportacjach i napisała, że trzeba stąd wyjeżdżać. Jak dotąd nie chciała. Poważny problem mają rodzice nieochrzczonych jeszcze noworodków.  Noworodki  są niepiśmienne, a lojalkę trzeba sporządzić osobiście. Maluchy już robią ze strachu w … pieluchy.

Beata Mateusiak-Pielucha pierwsza powinna być deportowana, bo nie zna Konstytucji. A  powinna ją najpierw przeczytać.  Art. 53, pkt.7:” Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania”. Pani poseł nie ma prawa domagać się  ujawniania światopoglądu, przekonań religijnych czy wyznania.

Partia gwarantuje nam codzienną dawkę kretynizmów. Choć ich nie obiecywała, to trwa w przekonaniu, że żyć się bez nich nie da. Jak szaleć, to na całego. Wytępić tą plugawą zarazę ateistów, lewaków, lemingów i wrogów narodu.

Pani Pielucha tak jak prezes – nie zaśnie zanim nie wymyśli sobie kolejnego wroga.  Faszyzm też zaczynał się od rozmaitych pomysłów w tym stylu.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Kult

2 komentarzy

kasztanka2Prezes, czyli sami wiecie kto, 11 listopada  wziął udział w uroczystościach pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Przedstawiciele Stronnictwa Narodowego przywitali go tam jako… Naczelnika Państwa. Prezes z uśmiechem przyjął honory godne naczelnika.

Taki  urząd  istniał w Polsce w latach 1918–1922, a głową państwa był wówczas marszałek Józef Piłsudski. To porównanie najwyraźniej podobało się prezesowi PiS.

Naczelnik Piłsudski miał żonę, powabne córki i jeździł konno. Ten nowy naczelnik ma podobno kota. Piłsudski się w grobie przewraca. Był przeciwnikiem Dmowskiego i nie składałby mu hołdu. Piłsudski chciał budowy państwa świeckiego, wielonarodowego. Dmowski, podobnie jak prezes, chciał państwa jednonarodowego, katolickiego, autorytarnego.

Prezes staje się obiektem kultu. Gdy składał wieniec pod pomnikiem mianowano go naczelnikiem, został też nazwany „niekoronowanym królem polskiej polityki”. Wcześniej prezydent Duda złożył mu hołd słowami: „jest Pan wielkim politykiem, strategiem, wielkim człowiekiem”.

Uwielbienie dla prezesa przybiera formy coraz bardziej północnokoreańskie. Niedługo się dowiemy, że ku czci Naczelnika zakwitły w zimie drzewa owocowe, a na niebie ukazała się tęcza.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2018 panoptikum-blogosobliwosci Design by SRS Solutions

  • RSS