Wpisy z okresu: 1.2017

mediaTVP stoi na krawędzi bankructwa. Tak podsumował prezes TVP Jacek Kurski rok swojego urzędowania  na konferencji prasowej. Oznajmił, że spółkę czeka finansowa śmierć.  Musi być fatalnie jeśli funkcjonariusza władzy stać na taką szczerość.

Prezes postanowił ratować finanse TVP i wymyślił jak zwiększyć oglądalność.  Dla uatrakcyjnienia programu zmienił ramówkę TVP 1 na niedzielę. Program zapiera dech w piersiach:

7,00 – msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
8.00 -  program informacyjno-publicystyczny „Tydzień”, czyli rządowa propaganda.
8.40 -  program redakcji katolickiej dla młodzieży „Ziarno”.
9.20 -  film reklamowany jako dramat historyczny , „Szaweł – Droga do Damaszku”.
11.20 – magazyn „Sekrety mnichów”.
11.50 – magazyn religijny „Między ziemią, a niebem.
12.00 – „Anioł Pański”.

A później dalszy ciąg  magazynu „Miedzy ziemią a niebem”. I tak do 13.00. Teraz niedzielny program  przypomina spotkania kółka różańcowego. Oferta wciska w fotel. Brakuje tylko Disco Polo i apelu smoleńskiego. Taki program nadaje się tylko do torturowania więźniów za ciężkie przestępstwa. A za to wszystko trzeba jeszcze płacić przymusowy abonament.

Czym to się różni od ramówki TV Trwam? Zresztą porównanie do TV Trwam też jest nietrafione. Tam jest więcej polityki i wiadomości nie związanych z religią niż w TVPiS. Nawet zanim zaczną różaniec najpierw pokazują prezesa i Macierewicza, a minister Radziwiłł opowiada o zarobkach pielęgniarek.

Ciemny lud to kupił ? Nie! W porównaniu z jesienną ramówką rok wcześniej TVP zanotowała dramatyczne spadki. TVP 1 – prawie 15 proc. Gdy w styczniu 2016 r. Kurski został prezesem, w telewizyjnej kasie było 100 mln zł. Teraz ma minus 200 mln zł.

To nie przeszkadza, by prezes zarabiał więcej. Do tej pory pensja szefa TVP nie mogła przekraczać ok. 26 tys. zł. Teraz ma się mieścić w granicach 30-52 tys. zł. Plus premia, do 50 proc. pensji.  Jak widać lojalność jest w cenie.

Kurski ma kolejny genialny plan finansowy. Działając wspólnie i w porozumieniu z Krzysztofem Czabańskim – szefem Rady Mediów Narodowych, knuje jak zedrzeć kasę z Polaków na  swoje pobory. Tzw. abonament zapłaci każdy, czy ogląda ten chłam, czy nie. O ściągalność haraczu ma zadbać urząd skarbowy.  Władza sfinansuje własną propagandę z podatku nałożonego nawet na swoich przeciwników.

Na razie jedyny wiarygodny program w TVP jaki tam nadają, to prognoza pogody, ale i to może się zmienić…

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

noah-Radom nie ma dostępu do morza. To żaden problem,  by  został siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej. Tak wynika z informacji Polskiego Radia o morskich planach Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wybór Radomia może wydawać się dziwny, bo stocznia działa na terenie Portu Gdynia, ale władza chce włączyć stocznię do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. A w  Radomiu znajduje się jej centrala.

Komunikat od razu wzbudził złośliwości i żarty. Niepotrzebnie. Radom tradycje morskie ma. Ok. 30 milionów lat temu w tym miejscu było morze.  Teraz też daleko nie jest.  Rzeczką Mleczną 10 km do Radomki. Potem jakieś 70 do Wisły i już z górki. Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Tczew i Bałtyk! Można też przekopać kanał do Elbląga! Nie narzekajmy, Noe też budował w głębi lądu i dobrze na tym wyszedł.

Władza jest zapobiegliwa. Zabiega o zwiększenie spalania węgla i wie, że globalne ocieplenie stopi lodowce. Wtedy Radom znajdzie się nad morzem. Godna uwagi dalekowzroczność.

Władza to geniusze – sugeruje jeden z komentatorów i wskazuje: „Stocznia położona nad morzem to oczywisty cel dla wroga. Nareszcie ktoś to zrozumiał.”

Prezydent Radomia cieszy się z ogromnego sukcesu i liczy przychody z podatku CIT. Na okręty z Radomia czekają już Węgrzy i Czesi. Radom ma szczęście. O stocznię ubiegała się Włoszczowa, ale dostała tylko peron.

Proponuję przenieść skoki narciarskie do Kołobrzegu…

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

macier denzelNasz minister wojny zna historię jak nikt inny. Podczas wczorajszych uroczystości z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, odsłonił nieznane fakty z najnowszej historii naszego kraju.

Ogłosił publicznie, że  Powstanie Warszawskie było symbolem i źródłem odbudowy wojska polskiego dla … Józefa Piłsudskiego! A dla Romana Dmowskiego było symbolem konieczności odbudowy siły patriotyzmu narodu polskiego!

Kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie, Piłsudski nie żył od 9 lat, zaś Roman Dmowski od około 5. Wygląda na to, że fakty przeczą tezie ministra. Tym gorzej dla faktów.  Minister Macierewicz, historyk z wykształcenia, wie co mówi. Skoro ma kontakt z Matką Boską to z Piłsudskim też może mieć. Gdyby  trzymał się faktów nie byłby potrzebny prezesowi.

Piłsudski z Dmowskim przez długie lata nie potrafili zgodzić się w żadnej sprawie. Połączyła ich pamięć o… Powstaniu Warszawskim. Ciemny lud to kupi. Czy cytaty Piłsudskiego i Dmowskiego na temat powstania znajdą się w nowej podstawie programowej z historii?

Minister Obrony Narodowej nie zna historii własnego kraju, Minister Spraw Zagranicznych nie zna geografii, była rzecznik PiS, Elżbieta Witek, czerpała wiedzę o Katyniu z przedwojennych gazet. Dom wariatów.

Antoni Macierewicz jest przemęczony. To tylko chwila słabości. Niedługo opowie nam o tym, co Piłsudski i Dmowski sądzili o zamachu w Smoleńsku. Najpierw jednak podleczy stargane nerwy w sanatorium na  San Escobar…

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

koledaDo nietypowej  kolędy doszło 16 i 17 stycznia we wsi Tomkowa na Dolnym Śląsku. Ksiądz dobrodziej rozchorował się i w zastępstwie wysłał na obchód domów kościelną i kucharkę. Pani Marysia i pani Dorota chodziły za księdza, pobierały koperty z pieniędzmi od parafian, sprawdzały ich zawartość  i święciły im domy.

I pewnie nie byłoby żadnej sensacji gdyby gorliwe zastępczynie księdza nie zaczęły sprawdzać zeszytów dzieciom. Po sprawdzeniu wbijały pieczątkę księdza i podpisywały się zamiast niego.

Błogosławieństwo kucharki i kościelnej parafianie jakoś zaakceptowali.  Odżałowali też pieniądze podarowane w kopertach, ale  kontrola zeszytów tak ich zirytowała, że powiadomili  biskupa. Dalsze kolędowanie zostało odwołane, a proboszcz ma złożyć  stosowne wyjaśnienia.

Co za różnica, facet w sukience, czy kobieta w spodniach?  Kucharka może nawet lepiej zna potrzeby plebanii, niż ksiądz dobrodziej. Parafianie i tak mają szczęście, że ksiądz nie posłał w zastępstwie drona. Niech jeszcze sprawdzą kto siedzi w konfesjonale.

W przyszłości panie udzielą ślubu…

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

wośpWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  działa nieprzerwanie od 1993 roku. Podczas 24 Finałów zebrała 720 mln złotych. Dzisiaj gra 25 raz i podobnie jak w latach poprzednich ma swoich zaciekłych wrogów.

Po raz pierwszy od 25 lat wydarzenia nie transmituje telewizja publiczna. Programy TVP cały dzień milczały na temat trwającego finału WOŚP. Dopiero wieczorne wydanie „Wiadomości” poświęciło Owsiakowi  16,5 sekundy. To się nazywa mieć gest. Nawet w zaprzyjaźnionym San Escobar nie było tak bogatego materiału!

Państwo polskie  ostentacyjnie odwraca się od milionów Polaków i tysięcy wolontariuszy. Władza  nie toleruje Owsiaka i deklaruje, że najszczęśliwszym dniem będzie ten, w którym WOŚP przestanie grać. Czy władzy nie zależy na wsparciu „ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”?

Wygląda na to, że ze względów politycznych władza woli dać 4000 zł za martwe dziecko, zamiast ratować  te, które można wyleczyć. Mściwi głupcy.

WOŚP podpadła też ks. Piotrowi Maciejskiemu z parafii  w Strzelcach Opolskich. Ksiądz najwyraźniej wkurzył się widokiem wolontariuszy zbierających datki w pobliżu kościoła. Złość musiała być duża, bo podczas mszy wypalił z ambony: „ na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję”.

Ksiądz uważa, że pieniądze zbierane są dla ludzi, którzy bawią się na Woodstocku, popierają aborcję i eutanazję. Jednym słowem zakupione inkubatory, pompy insulinowe, rezonans magnetyczny,  tysiące  aparatów słuchowych, itp.,  dla dzieci i dorosłych służą do aborcji i eutanazji.

Idioci, ale pożyteczni. Dzięki takim ludziom WOŚP zbiera dwa razy więcej niż zwykle.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Picture Shows: Terry Jones, John Cleese, Michael Palin, Terry Gilliam and Eddie Izzard dressed as Gumbies in a new sketch for 'Python Night' TX: BBC TWO Saturday, October 9 1999  Something completely different sneaked onto British television screens 30 years ago - and the world has never been quite the same since.  'Monty Python's Flying Circus' was first transmitted on the 5th October 1969, and to celebrate the anniversary, BBC TWO is devoting an entire evening to the comedy troupe. WARNING: This copyright image may be used only to publicise current BBC programmes or other BBC output. Any other use whatsoever without specific prior approval from the BBC may result in legal action.Prezydent podpisał pakiet ustaw zmieniających system oświaty i  opowiedział, jak się przy tym namęczył. Od nowego roku szkolnego znikną gimnazja i pojawi się ośmioletnia podstawówka.

Prezydent długo się zastanawiał. Dogłębnie rozważał wszelkie za i przeciw. Wreszcie podjął męską decyzję i  wybrał długopis w ładnym kolorze.

Trudno mieć pretensje do prezydenta. Przecież  został przez prezesa zatrudniony do podpisywania ustaw i z roboty  wywiązuje się przykładnie. Do prezesa też trudno mieć pretensje – skąd on może cokolwiek wiedzieć o wychowaniu i wykształceniu dzieci?

Pani premier wspólnie i w porozumieniu z minister Zalewską przekonują, że reforma oparta jest o nowoczesną podstawę programową. Na pewno? Prezydent powołał pełnomocnika, który będzie „reformę” kontrolował. To literaturoznawca prof. Andrzej Waśko. Jego zdaniem najważniejszym zadaniem szkoły jest uczenie patriotyzmu, a nie przekazywanie wiedzy. O edukacji w 2014 roku mówił tak:

Nie efekty uczenia są ważne. Wpajanie wartości powinno być fundamentem polskiej szkoły

Władza chce stworzyć nowego człowieka i zabiera się za nasze dzieci. Wiedza nie dość, że jest zbędna to może być wręcz szkodliwa.  Wyszkolony patriota da na tacę, po mordzie zdzieli Syryjczyka czy innego „ciapatego”, a i jeszcze dla obrony władzy da się zabić. A co może dać narodowi  student fizyki? Nic. Student uczy się i knuje. Nie wierzy w wybuchające puszki po piwie i pękające parówki, mąci patriotom w głowach.

Edukacji się zachciewa. Podstawówka, zawodówka i do roboty.  W końcu młodzież przestanie marnować czas na zdobywanie wiedzy w szkole.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2018 panoptikum-blogosobliwosci Design by SRS Solutions

  • RSS