Wpisy z okresu: 5.2017

monthyAnglicy tak stęsknili się za występami Monty Python’a, że zaprosili  Lecha Morawskiego. To profesor prawa, były pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek komitetu honorowego Andrzeja Dudy i uczestnik konferencji smoleńskich.  Został wybrany do Trybunału Konstytucyjnego w grudniu 2015 r. przez Sejm na wcześniej już prawomocnie obsadzone miejsce. To tzw. sędzia dubler.

Morawski dał występ w Trinity College, czyli na prestiżowym wydziale prawa uniwersytetu w Oksfordzie. W skrócie występ „profesora” wyglądał tak: Polska konstytucja to tragedia i dramat. Politycy i sędziowie biorą w Polsce łapówki. Sędziowie z TK też! Polska przywiązana jest do konserwatywnych wartości, polski  rząd jest przeciwko homoseksualistom i takim sprawom. Ale w swojej łaskawości nie ściga ich prokuratura. W końcu bez żenady przyznał, że reprezentuje rząd, a trójpodział władzy i sędziowska niezależność winny być traktowane jako szkodliwy przeżytek.

Morawski w Oksfordzie  odstawił niezły kabaret. Coś jak John Cleese w „Ministerstwie głupich kroków”. Lepszy od” Ucha Prezesa”. Zadebiutował pan sędzia z przytupem na międzynarodowej arenie.  Angielscy profesorowie mało nie pospadali z krzeseł.

Teraz rozumiem dlaczego Duda odbierał od niego przysięgę w nocy. Prezydent wstydził się zrobić to za dnia. Panie prezydencie, powinien pan odebrać immunitet, a nie przysięgę.

Sędzia Morawski  parę tygodni przed ostatnimi wyborami spowodował poważny wypadek. Biegli nie mieli wątpliwości, że to on zawinił. Prokuratorzy z Gdańska chcieli mu postawić zarzuty, ale decyzję zablokowała Prokuratura Krajowa. Z wdzięczności realizuje jedynie słuszną linię partii, a w Oksfordzie wygłosił hymn na cześć władzy. Może zostanie przewodniczącym TK?

Kiedy byłem w podstawówce, myślałem, że w liceum nie będzie idiotów. W liceum myślałem, że na studiach to już na pewno ich nie będzie. Studiując wyobrażałem sobie, że utytułowani naukowcy nie wpuszczą ich między siebie. A tu proszę! Można być profesorem idiotą. Mój świat się zawalił.

Na wyspach mają ubaw. Nie śmieją się z Morawskiego, tylko z polskiej profesury. Kolejna gwiazda, kolejny Berczyński, następny inteligentny inaczej. Skąd bierzemy takich profesorów? To największa zagadka polskiej nauki.

Coraz więcej idiotów w otoczeniu prezesa. Ale przecież tylko w ten sposób prezes może wyglądać na mądrego…

Teraz już wiem dlaczego Brytyjczycy chcą pozbyć się Polaków.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Niemuzyczny relaks:

12193413_1060789373944978_1373696563674823795_nDo cyrku w Doullens na północy Francji przyszły dzieci z rodzicami. Zamiast dobrej zabawy dzieciaki obejrzały horror. Lew zaatakował swojego opiekuna, chwycił tresera za gardło i ciągał  po wybiegu. Mężczyzna cudem przeżył.  Tak jest gdy dzikie zwierzęta zabiera się z sawanny i każe występować na arenie. Tylko idiota zabiera dziecko do cyrku, żeby oglądało jak człowiek męczy zwierzę. Miejsce lwa jest na afrykańskiej sawannie, nie w cyrku.

Prezes Kaczyński wspólnie z europosłem Hocem wybrali się ryby.  Zdjęciem pochwalili się na Twitterze Widać na nim europosła w towarzystwie prezesa Kaczyńskiego. Siedzą w łódce i trzymają w rękach wędki i polują na szczupaka. Na tym zdjęciu widać dwóch panów bez kapoków. Za to prezes w płaszczu i białej koszuli. Jak wiadomo jest to wygodny i powszechnie w Polsce używany strój wędkarski. Prezes Kaczyński nie pochwalił się czy posiada kartę wędkarską i opłacone stosowne składki. Jeśli nie miał to jest kłusownikiem! Nic nie złowił. Miejsce prezesa jest na Nowogrodzkiej, a szczupaka w wodzie.

Prezydent Duda nagle ogłosił referendum konstytucyjne. Nikt nie potraktował tego poważnie. Prezydent sprawia wrażenie, jakby nie miał pojęcia, jakiej konstytucji by chciał. Nie przedstawił żadnej propozycji, nie określił co wymaga poprawy, a co zmiany. Nie przedstawił żadnych pytań nie dlatego, że nie wie, ale dlatego bo przestraszył się, jak zareaguje na nie prezes.  Wygląda na to, że miejsce prezydenta jest w „Uchu prezesa”.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks:

Powered by WordPress Web Design by SRS Solutions © 2018 panoptikum-blogosobliwosci Design by SRS Solutions

  • RSS