owceKiedyś mieszkańcy Europy dziwili się, jak to możliwe, że taki wielki kraj jak Polska zniknął z mapy na 123 lata? Teraz po obejrzeniu obrad komisji sejmowych mogą się przekonać dlaczego!

Na połączonych obradach trzech komisji dyskutowano nad rządowym projektem ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych (GMO). Nagle doszło do zbiorowej histerii.

Ktoś zaintonował pieśń „Boże, coś Polskę”. Śpiewano „ojczyznę wolną, racz nam zwrócić Panie”, jedna  z kobiet uczestniczących w obradach zaczęła krzyczeć, że „pochodzimy od Gryfitów, od cesarzy rzymskich, od Merowingów”, więc jesteśmy potomkami Jezusa i króla Dawida. Na koniec stwierdziła, iż księża powiedzieli jej, że jest Matką Boską.

To nie wszystko. Inna członkini komisji zaapelowała wówczas:  „Panie posłanki i panowie posłowie, proszę bardzo, żebyście się określili, komu służycie – Bogu czy mamonie, Polakom czy szatanowi?”

Przewodniczący komisji rolnictwa Jarosław  Sachajko chce ustalić kim jest kobieta, która przedstawiła się jako Matka Boska. O co panu posłowi chodzi? Przecież się przedstawiła. Dość wyraźnie było słychać kim jest.  No przecież mówiła, że pochodzi od Gryfitów, od cesarzy rzymskich, od Merowingów…  Po prostu dostosowała się do poziomu rozwoju wybrańców narodu.

Co to jest? Czy ten cyrk to nasz parlament, czy wycieczka z psychiatryka? To wygląda jak niekończący się plebiscyt na głupiego i głupszego. Czegoś takiego nie wymyśliłby Mrożek. Nawet idiotyzm ma swoje granice.

Dobry wojak Szwejk po wyjściu ze szpitala wariatów, gdzie trafił był przypadkiem, nie mógł się nachwalić tej instytucji. Według niego panuje tam taka wolność, o jakiej się nie śniło socjalistom. Można się tam podawać za kogo się chce, nawet za Trójcę Świętą i Przenajświętszą Panienkę i nikt nie będzie z tego powodu urażony. Jeden podawał się za świętego Cyryla i Metodego, żeby dostawać podwójne porcje.

Myślę, że na takich komisjach powinien być obecny dyżurny psychiatra! Jako obywatel żądam większego nadzoru w Zakładach Opieki Psychiatrycznej, to niedopuszczalne, aby tylu czubków mogło zbiec z zamkniętych ośrodków. To zagraża bezpieczeństwu Państwa.

Tak wygląda Polska. Dalej uważacie, że nie warto chodzić na wybory? Proszę bardzo, miejcie wszystko w dupie. Nam nikt z zewnątrz nie jest potrzebny. Sami się wykończymy.

Hari Seldon


http://www.facebook.com/PanoptikumBlogosobliwosci

Muzyczny relaks: